Kde bolo, tam bolo, veľa šťastia z toho bolo...

Ďakujem,
že ste navštívili moju stránku,
veľmi si to vážim.
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/03/225.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Minulosť a súčasnosťMilí zákazníci, fanúšikovia sveta zvieratiek, priatelia miláčikov,

Volám sa Katarína Michalová a momentálne si plním jeden z mojich snov. Väčšinu starostlivosti o zvieratká a tej veľkej láske ma naučil môj nebohý starký. Starký bol posudzovateľ holubov a okrem toho mali so starkou na dvore niekoľko druhov ďalších zvierat. Ako som dospievala, musím sa priznať, že som sa dlho hľadala a skôr som kopírovala kultúrnu oblasť mojej maminy. Pred niekoľkými rokmi som si splnila svoj prvý sen mať doma mačičku. A tam to celé začalo a tu som sa našla.

Som vďačná za prácu na e-shope v týchto zvláštnych časoch. Prináša pre mňa nielen výzvu, ale najmä energiu, že nebudem musieť byť limitovaná priestorom a produktami ako v predajni, ale môžem Vám pravidelne prinášať kvalitu pre zvieratká v neobmedzenom množstve značiek a produktov. Okrem kvalitných produktov je pre mňa dôležitá aj skvelá cena pre Vás zákazníkov. Ako človek, ktorý má doma svoju mačaciu mládež, viem koľko toho zjedia a koľko tá kvalitná strava stojí. Preto som sa rozhodla, že raz, keď budem mať svoj obchodík, prinesiem pre zvieratká len to, o čom budem srdcom i rozumom presvedčená a prispôsobím tomu cenu, aby bola prijateľná pre každého. Som zástancom toho, že radšej investujem do kvalitnej stravy, ako nechať stovky eur na veterine, btw: kamarátov veterinárov mám a z celého srdca si ich profesionálnu prácu vážim.

CHOVATEĽSKÁ STANICA BRITSKÝCH MAČIEK

Spolu so starkým sme snívali o tom, ako budeme chodiť na výstavy a ako budem mať chovateľskú stanicu. Časom prišiel ten okamih založiť si chovateľskú stanicu britských mačiek, „ponorila“ som sa do mačacích výstav, spoznala som mnoho úžasných ľudí a prišla som konečne na to, čo napĺňa moje srdce i rozum a čomu sa chcem v živote venovať a v čom sa chcem naďalej vzdelávať a rozvíjať. 

HANDMADE HOBBY

Milujem tvorenie, najviac asi drôtovanie. K nemu som prišla tiež vďaka mamine, keďže som sa pravidelne zúčastňovala drotárskych výstav a v jeden upršaný deň, som si na brigádu do múzea zobrala knihy o drôtovaní a prelúskala ju. O pár dní na to, som si kúpila kliešte, drôt a takto to celé nejako začalo :D. Časom mi už nestačilo iba drôtovanie a skúšala som aj iné techniky. Sem-tam som od niekoho počula, prečo sa tvorbou neživím a podobne… Nevedela som si to predstaviť, nakoľko po svete sú milióny kreatívnych a šikovných ľudí. A tak, keď som niečo vyrobila, väčšinou to skončilo tak, že som výrobok rovno pre radosť aj niekomu darovala. No teraz, keď už mám vlastný obchodík, rozhodla som sa, že vyskúšam moje handmade výrobky, či by bol o ne záujem. Za ten krátky čas môžem zhodnotiť, že áno je a veľmi sa tomu teším. 

E-SHOP S PRODUKTAMI PRE ZVIERATKÁ

Prioritou kamennej predajne i e-shopu sú samozrejme kvalitné produkty pre zvieratká, ale pokiaľ by ste sa chceli potešiť, či svojho blízkeho, neváhajte a hoďte očkom aj do sekcie handmade. Keď ma chytí múza, niečo vyrobím a dám do ponuky. No ale späť k zvieratkám, predajni a e-shopu. Počas prvej vlny koronavírusu nastal u mňa veľký zlom a ja som si uvedomila, že všetko moje nenaplnenie v prácach, malo svoj význam. Chcela som byť sama sebou, chcela som organizovať, chcela som niečo budovať, ale najmä, chcela som, aby ma práca vnútorne napĺňala a aby som už viac neblúdila medzi negatívnymi ľuďmi a v hĺbke duše nepotláčala samu seba. A tak som sa odhodlala prvý krát v živote zariskovať a otvorila som si u nás v Žiline na našom sídlisku Hájik maličký obchodík s chovateľskými potrebami a handmade výrobkami.

BLOG

Čo sa týka seminárov a spomínanej edukatívnej stránky, taktiež by som ju veľmi rada pripravila už do tejto podoby na stránku. Darmo, aj keď som konzervatívnejší typ, rozhodla som sa aj ja ísť touto cestou. Práve preto na stránke pribudne aj blog, kde sa budem venovať nielen jednotlivým značkám, zvieratkám, ale aj napríklad téme recyklácie obalov z krmív. Vážim si našu planétu, je taká úžasná a niekedy ma bolí, keď vidím, ako sa ku nej správame. Preto by som chcela svojou troškou prispieť k záchrane našej planéty a možno tým inšpirovať aj druhých.

ČLENSKÁ SEKCIA PRE MAČKÁROV

Okrem blogu, plánujem aj členskú sekciu pre mačkárov (pre chovateľov, aj nechovateľov). Za tie roky chovu ma kontaktujú nielen chovatelia, aj majitelia mačiek zo Slovenska, či zahraničia ohľadom starostlivosti o mačičky, čomu sa samozrejme veľmi teším, avšak musím zhodnotiť, že niekedy ma až šokujú niektoré informácie. Preto som sa rozhodla, že bude efektívnejšie, nie len jednotlivcom podávať moje rady, ale vytvoriť edukatívnu sekciu, kde si môžeme prebrať jednotlivé témy podrobne od základov. Možností máme naozaj veľa: od psychológie či výživy mačiek, vakcinácii, chorôb, až po kontroverznú tému chovateľstvo verzus množiteľstvo… Chcela by som šíriť takúto „mačaciu osvetu“.

ČLENSKÁ SEKCIA PRE NEMAČKÁROV

A aby som potešila aj nemačkárov, za posledné mesiace som spoznala skvelých, vzdelaných ľudí aj v oblasti iných druhov zvieratiek, preto by sa mi páčilo, keby nás aj takýto úžasní ľudia a majitelia zvieratiek čo to zo svojich oblastí naučili. Ale to už samozrejme predbieham, snov a plánov mám neúrekom, ale treba ísť pekne postupne, aby sa mi to nerozsypalo ako domček z kariet :D. 

BudúcnosťOkrem obchodíka mám víziu, tvorby seminárov pre chovateľov,

edukatívnu stránku aj pre nechovateľov, detičky a handmade kurzy

E-shop som plánovala od začiatku, ale keďže to bolo pre mňa neznáme, úprimne, nehrnula som sa do toho. Avšak moje akčné plány s akciami a seminármi boli a aj sú stále nemožné vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia, viac menej som bola vďaka ďalším vlnám koronavírusu prinútená začať na sebe pracovať a pustiť sa do nepoznaných IT vôd 😀 .

Ak by ste ma niekedy chceli prísť navštíviť do predajne, budem sa tešiť. Čo sa týka produktov, mám na predajni v tejto dobe len obmedzený počet značiek a produktov a z každej značky nemám ani všetky rady krmív. Preto, pokiaľ máte záujem o konkrétny druh, tovar, radšej si ho prosím objednajte prostredníctvom e-shopu. Na stránke Vás budem pravidelne informovať, na akých produktoch momentálne pracujem, ktoré budú v najbližšej dobe spracované do e-shopu. Takto sa budete môcť tešiť na ďalšie produkty spolu so mnou.

Icons-Pawsitive

Zvieratkovská rodina

Pokiaľ by ste mali akékoľvek otázky som tu samozrejme pre Vás. Pri mačiatkach vždy hovorím, že tvorím svoju mačaciu rodinu a takouto cestou som začala aj keď som otvorila obchodík a z celého srdca si želám, aby sme spoločne aj prostredníctvom Merlin & Kate stránky vytvorili takú zvieratkovskú rodinku, predsa len, aj vďaka týmto našim zvieracím láskam, máme srdcia plné lásky a vážime si to, že sú súčasťou nášho života.

Icons-Pawsitive

Poďakovaníčko

Veľké ďakujem posielam môjmu starkému do neba za to, že ma naučil láske, starostlivosti a vďačnosti zvieratám. Veľké ďakujem patrí mojej mačacej mládeži, lebo vďaka nim je môj život plný lásky, nadšenia a usilovnosti ďalej na sebe pracovať. Veľké ďakujem patrí mojej mamine, ktorá to so mnou nemala vždy ľahké a aj napriek tomu ma vždy ľúbila a podporovala v mojich snoch a len vďaka nej, som taká aká som. Veľké ďakujem firme vojtyla.sk a celému tímu za pomoc pri tvorbe e-shopu. A z celého srdca veľké ďakujem Vám všetkým, ktorí ste navštívili moju stránku, ktorí ma podporujete či už sledovaním alebo nákupom, práve vďaka Vám má zmysel všetko, na čom pracujem, ďakujem, Katarína.

https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/03/brad-evelyn-FINAL-640x427.png

Dear interested and fans about our kittens. Temporarily is the web page my cattery canceled. Actually I am working on the Merlin & Kate e-shop, but when the shop runs, I will start with reconstruction of the web page of cattery Merlin and Kate, SK. All actual information about cattery of british black silver shaded cats you can find on my FB profile: Katarína Michalová (Merlin and Kate) or on my IG acount: merlinandkate. We are planning kittens of litter G this year.

Thank you for your kindness, Katarína.

Milí záujemcovia o mačiatka
a fanúšikovia nielen britských mačiek.

Dočasne web stránka mojej chovateľskej stanice je zrušená.

Momentálne pracujem na e-shope predajne Merlin & Kate, no keď sa internetový obchod zabehne, pustím sa do rekonštrukcie stránky chovateľskej stanice, ktorá bude v podstate prepojená s e-shopom. Všetky aktuálne informácie ohľadom chovateľskej stanice britských čierno-strieborných tieňovaných mačiek nájdete na

FB účet je naozaj taký môj mačací účet, takže prostredníctvom neho máte možnosť dozvedieť sa čo máme nové, či niečo plánujeme, popozerať fotky či videá, napríklad aj mačiatok z predchádzajúcich vrhov Brada a Evelynky. Samozrejme, naďalej som tu pre Vás, keby ste sa čokoľvek chceli opýtať či poradiť. Okrem vynovenej web stránky chovateľskej stanice pre Vás pripravujem aj rôzne edukatívne články ohľadom výživy, psychológie mačiek až po iné témy ako napríklad množiari verzus chovatelia, na čo si dávať pozor, alebo aj témy ohľadom mačacích chorôb a vakcinácii…, naozaj je tém na výber veľa a takto si môžeme spolu rozobrať všetko.

Pokiaľ by ste mali záujem o mačiatko, taktiež Vám veľmi rada poskytnem podrobné informácie prostredníctvom sociálnych sietí, emailom alebo telefonicky.

Ďakujem za Vašu priazeň, Katarína

https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2019/07/team_01.png
Emilia Johnson
PET INSTRUCTOR
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2019/07/team_02.png
Peter Ronson
ASSISTENT
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2019/07/team_03.png
Barbra Stevens
FOUNDER

Navštívte nás
v našom obchode

na adrese:Petzvalova 3380/75, 010 15 Žilina - Hájik
Icons-Pawsitive
Všetky produkty nájdete aj v našom e-shope
Kvalitné krmivo pre psíkov, mačičky, hlodavcov, vtáky, ale aj handmade výrobky
Icons-Pawsitive
HANDMADE
Ručne vyrábané doplnky pre vás a vašich domácich maznáčikov.
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/02/Obchod-1-e1614261903875-160x160.png
_
Otváracie hodiny
Pracovné dni:

od 9:00 do 18:00

Víkend:

Sobota a Nedeľa: zatvorené

Obedná prestávka

od 12:00 do 13:00.

 

*e-shop v prevádzke nonstop

Kategórie produktovNavštívte náš obchod aj online

Kategórie produktovNavštívte nás online obchod

https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/03/21.jpg
PSY
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/03/3-1.png
MAČKY
https://merlinandkate.sk/wp-content/uploads/2021/03/27.png
HLODAVCE A MALÉ CICAVCE
Kontakt
Petzvalova 3380/75, 010 15 Žilina - Hájik
Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok: 9:00 – 18:00

Obedná prestávka: 12:00 – 13:00

Sobota a Nedeľa: Zatvorené